POST NAVN OG ADRESSE MAIL OG TELEFON
Formand Peter Svensson

Sektion for Orofacial Smerte og Kæbefunktion
Aarhus Tandlægeskole
Institut for Odontologi og Oral sundhed
Vennelyst Boulevard 9
8000 Aarhus C.
peter.svensson@dent.au.dk
87 16 81 32
Sekretær Sara Baram

Afd. for Klinisk Oral Fysiologi
Odontologisk institut, Københavns Universitet
sarb@sund.ku.dk
Bestyrelsesmedlem Patricia Dreyer Nielsen

Privat praksis i Århus
patricia.dreyer@dent.au.dk
Bestyrelsesmedlem Lone Nyhuus

Sektion for Protetik
Aarhus Tandlægeskole
Vennelyst Boulevard 9
8000 Aarhus C.
lnyhuus@dent.au.dk
87 16 74 92
Bestyrelsesmedlem Dorthe Rasmussen

Tandplejen Randers
Sundhedscenter Thors bakke
dorthe.rasmussen@randers.dk
Bestyrelsesmedlem Per Stylvig

Gammel Kongevej 164 1850 Frederiksberg
perstylvig@bidfunktion.com
33 24 85 85
Bestyrelsesmedlem Anders Grønbeck

Privat praksis i Århus og sektion for Oral Protetik
Institution for Odontologi og Oral Sundhed
anders.gronbech@odontologi.au.dk
Bestyrelsesmedlem Gunver Madsen

Sektion for Orofacial Smerte og Kæbefunktion
Institut for Odontologi og Oral Sundhed
gunver@dent.au.dk
87 16 70 87
Kasserer Katharina Axtmann Petersen

Privat praksis Farum og Afd. for Klinisk Oral Fysiologi, Odontologisk institut, Københavns Universitet.
kaap@sund.ku.dk
25 46 39 20
Suppleant Lene Baad-Hansen

Sektion for Orofacial Smerte og Kæbefunktion
Institution for Odontologi og Oral Sundhed
lene.hansen@dent.au.dk
Suppleant Karina H. Bendixen
Sektion for Orofacial Smerte og Kæbefunktion
Institution for Odontologi og Oral Sundhed
karina.bendixen@dent.au.dk
Revisor Susanne Rames

M.P. Bruunsgade 64.1 8000 Århus C.
s.rames@webspeed.dk
22 39 88 88
Revisor Peter Ballentin
Preislers Plads 9
8800 Viborg
kontakt@tandlaegernejustesen.dk